Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarını İzleme Portalı
Mezun Girişi
Kullanıcı Adı (T.C Kimlik No)
Şifre
İşveren Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
Okul Girişi

İl MEM Girişi

Site İstatistikleri
Kayıtlı Mezun Sayısı: 116617
Kayıtlı İşveren Sayısı: 12508
> MESLEKÎ ve TEKNİK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDAN MEZUN OLAN ÜNLÜLERİN GÖRÜŞLERİ
UnvanAd SoyadMezun Ünlü Görüşü
İş İnsanıMehmet Sinan DERELİ17 Mayıs 1959 tarihinde İstanbul?da doğdu. 1976 Yılında Maçka Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. 1981 yılında Almanya?da Mahle GmbH ve Goetze AG şirketlerinde staj yaptı. 1981-1987 yıllarında İstanbul Motor Piston ve Pim San. A.Ş. ve İstanbul Segman ve Gömlek San. A.Ş.nin çeşitli departmanlarında görev aldı. 1987 Yılından itibaren bu şirketlerin Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptı. 1990 yılında İstanbul Motor ve Piston ve Pim San A.Ş nin Genel Müdürü olarak görev yapmış ve halen Federal -Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş.ve Federal -Mogul Piston Segman ve Gömlek Üretim Tesisleri A.Ş nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
TümgeneralAsım KOCAOĞLUAnkara Yapı Meslek İnşaat Teknik Lisesinden mezun olduktan sonra, Kara Harp Okulundan 1986 yılında mezun olmuştur. 2.Ordu kurmay başkanlığı görevine 01.08.2016 tarihinde atanmıştır.
Türk Sanat Müziği SanatçısıAhmet ÖZHANİSTANBUL
ProfesörAdem KURTGazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
Avrupa Birliği Eski BakanıÖmer ÇELİK1968 yılında Adana'da dünyaya geldi. Adana Motor Teknik Lisesi'nden sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu, ve aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamladı.22, 23, 24. ve 26. dönem Adana milletvekili olarak TBMM'de yer aldı. 24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirildi. 65. hükümette ise Avrupa Birliği Bakanı olmuştur.
Başbakanlık Eski MüsteşarıKemal MADENOĞLUBaşbakanlık Eski Müsteşarı, Halen Dünya Ticaret Örgütü Daimi Temsilcisi olarak görev yapmaktadır.
Türk Hava Kuvvetleri Eski KomutanıAbidin ÜNAL1968 yılında katıldığı Ankara Kimya Teknisyen Okulu'ndan 1972 yılında mezun oldu ve aynı yıl Hava Harp Okulu'na girdi. 30 Ağustos 1975 tarihinde Hava Harp Okulu'ndan Teğmen rütbesiyle mezun oldu.1982 yılında katıldığı Hava Harp Akademisi'nden 1984 yılında mezun oldu. 30 Ağustos 2000 tarihinde Tuğgeneral rütbesine terfi etti.2004 tarihinde Tümgeneral rütbesine terfi etti.2006 yılı General atamalarıyla Hava Harp Okulu Komutanlığına atandı.2008 yılında Korgeneral rütbesine terfi ederek Genelkurmay ATASE ve Denetleme Başkanlığı görevine atandı. 2011 yılı general atamalarıyla Eskişehir 1.Hava Kuvveti Komutanı olarak atandı.2014 yılı Yüksek Askeri Şura Kararları ile Orgeneral rütbesine terfi etti ve 7 Ağustos 2014 tarihinden itibaren Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı olarak atandı.2015 Yüksek Askerî Şura Kararları ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevine atandı.
Gazi Üni. Müh. ve Mim.Fak. Eski DekanıHüsnü CAN(Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Eski Dekanı, Türkiye Voleybol Federasyonu Eski Başkanı vd.) Ankara Yapı Meslek Lisesi Yapı Bölümününden 1963 Yılında mezun olduktan sonra, Yüksek Teknik Öğr. İnşaat Bölümü (Lisans Diploma) 1967, A.D.M.M. Akademisi İnşaat Mühendisi (Lisans Dip.) 1974, Tulane University Inşaat Yüksek Mühendisi New Orleans, U.S.A. (Y. Lisans Diploma.) 1977, A.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Doktora 1983,G.Ü.M.M. Fakültesi Yapı Anabilim Dalında Yrd.Doç. 1984, Inşaat Müh. Bölümü Doçent, 1991, Profesör, 1997.
Ankara Mamak Belediye BaşkanıMesut AKGÜLAnkara Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü Mezunu Meslek lisesinde edindiği bilgilerden günlük hayatta da istifade ediyorum meslek lisesinin benim için büyük önemi var. Belediyecilikte başarımı meslek lisesine borçluyum. Meslek altın bir bileziktir. Başarının anahtarı da çalışmaktır. Gelişen teknolojiyi takip edin. İşinizi iyi öğrenin, iyi çalışın. Meslek liseli olmak ayrıcalıktır.
Türk Sanat Müziği SanatçısıZekai TUNCAAnkara Yıldırım Beyazıt Endüstri Meslek Lisesi Tesviye Bölümü Mezunuyum. 11 yaşında Orta Sanat Okulunda başladığım Meslekî eğitim bana hayatı pratikleştirmeyi kazandırdı
Çevre ve Şehircilik Eski Bakanıİdris GÜLLÜCEÇevre ve Şehircilik Eski Bakanı, Tuzla Belediyesi Eski Başkanı İdris Güllüce, mezun olduğu Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesini (Haydarpaşa Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi) ziyaretinde öğrencilere yaptığı konuşmada şu görüşleri dile getirdi; Bu okulun 1967-1968 dönemi mezunuyum. Ortaokulu da bu okulda okudum, liseyi de. O zamanlar öyleydi. Ortaokul ve lise aynı okulda okunurdu. Ben ekonomisi iyi olmayan ailenin çocuğuyum. İmkânlarımız yoktu. Eğer ben bu okuldan mezun olmamış olsaydım, ben üniversite okuyamazdım, yüksek mühendis olamazdım, belediye başkanı olamazdım. Bu okulun sayesinde oldu bunların hepsi bunu bilin. Elimde bir tornavida ve penseyle karnımı doyuracak bir ayakkabı alacak, servis parasını minibüs parasını çıkartacak bir iş yapıyordum. Kendimi kurtarıyordum. Şu an okuduğunuz okulun bana büyük bir mayası vardır. Türkiye kendi elektrik anahtarını bile üretemiyordu. Ama şu an kendi gemilerini, helikopterini üretiyor? dedi.