Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarını İzleme Portalı
Mezun Girişi
Kullanıcı Adı (T.C Kimlik No)
Şifre
İşveren Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
Okul Girişi

İl MEM Girişi

Site İstatistikleri
Kayıtlı Mezun Sayısı: 159477
Kayıtlı İşveren Sayısı: 15026
> GÜNCEL DUYURU AYRINTISI
KAMU İŞ İLAN DUYURU SAYFASINA GİRİŞ

Kıymetli mezunlarımız İŞKUR İş başvurusu yapmak için;
1.İŞKUR un iskur.gov.tr internet ana sayfasının sağ üstündeki mavi renkli İnternet Şubesi butonuna tıklayınız. Açılan İŞKUR E-ŞUBE sayfasındaki İş Arayan altındaki Giriş butonuna tıklayınız (Üyeliğiniz yok ise sağ taraftaki Üye Ol butonuna tıklayınız ve ilgili bilgileri yazarak üye olunuz). Yeni açılan ekrandaki İş Arayan Giriş butonuna tıklayınız.
2. Yeni açılan ekranda Bireysel Kullanıcı altındaki İş İlanları?na tıklayınız. Aradığınız pozisyon, meslek, nitelik,beceri,firma adını yazınız...? bölümüne msb İl bölümünden tercih edeceğiniz işyerinin bulunduğu ili seçiniz. Sağ alttaki Ara butonuna basınız. Yeni açılan ekranda tercih ettiğiniz işi bulunuz. Seçtiğiniz işe veya koduna tıklayınız.
3.Yeni açılan sayfanın altındaki Önyazı Ekleme başlığının altına eğitim gördüğünüz okulları, çalıştığınız yerleri ve mesleğiniz ile ilgili yaptığınız çalışmaları yazınız. Daha sonra bu sayfanın altında bulunan Başvur butonuna tıklayınız. Başvurunuzun kabul edildiğine ilişkin yazıyı gördükten sonra işleminiz tamamlanmıştır.