Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarını İzleme Portalı
Mezun Girişi
Kullanıcı Adı (T.C Kimlik No)
Şifre
İşveren Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
Okul Girişi

İl MEM Girişi

Site İstatistikleri
Kayıtlı Mezun Sayısı: 168012
Kayıtlı İşveren Sayısı: 15288
> SIKÇA SORULAN SORULAR
E- Mezun çalışması hangi okul mezunlarını kapsamaktadır?
Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı, Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından mezun olanları kapsamaktadır.
İşletme Yöneticisi ve Mezun üyelikleri için ücret talep edilmekte midir?
E-mezun portalının hiçbir adımında ücret talep edilmemektedir.
E-Mezun WEB portalına kimler ve nasıl üye olabilmektedir?
Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından 2007-2008 eğitim öğretim yılı ve sonraki yıllarda mezun olanlar ve mezunlarımızı çalıştıran, çalıştırmış olan ve çalıştırmayan işverenler, işveren temsilcileri ile mezunlarımızın çalıştığı kamu kurumlarındaki birim amirleri üye olabilirler. 2007-2008 ve daha sonraki yıllarda Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumundan mezun olanlar http://emezun.meb.gov.tr ana sayfasındaki "Mezun Girişi" kutucuğunun altındaki "Üye Ol" butonunu tıklayarak çıkan menüye T.C. No'sunu yazıp "Bilgilerimi Getir" butonuna tıkladığında kişisel bilgileri otomatik olarak gelecektir. Bir şifre belirleyip çıkan anketi doldurup “Kaydet” düğmesine basıldığında üyelik işlemi gerçekleşmiş olur. Siteye daha sonraki girişlerde ana sayfadaki "Mezun Girişi"ne T.C. No'su ve belirlenen şifre yazılarak giriş yapılabilir.
E-Mezun WEB portalına üniversitede okuyanlar ve üniversiteden mezun olanlarda üye olabilecekler mi?
Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından 2007-2008 eğitim öğretim yılı ve daha sonraki yıllarda mezun olanlar üye olabilirler.
CV (Özgeçmiş) Oluşturma/Düzenleme işlemleri sayfası nerede yer almaktadır?
E-Mezun WEB portalına üye olan mezunlarımız “Mezun Girişi” bölümüne T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaptığında, CV (Özgeçmiş) Oluşturma/Düzenleme işlemleri sayfasına ulaşabilirler.
E-Mezun WEB portalını kullanırken hata oluşur ise düzeltme taleplerimi ve önerilerimi nasıl iletebilirim?
E-Mezun WEB portalı ana sayfasındaki “İletişim” penceresinde yazılı olan mail ve telefon numaraları aracılığıyla taleplerinizi ve önerilerinizi iletebilirsiniz.